Testy systemu podczas turnieju Yonex Polish Open 2019

Podczas największego turnieju badmintona w Polsce - Yonex Polish Open w Częstochowie sędziom oraz przedstawicielom Badminton Europe i Badminton World Federation została zaprezentowana podstawowa wersja systemu challenge.

System został zainstalowany na czas ćwierćfinałów na korcie nr 3.  Ponieważ były to tylko testy, to zawodnicy nie mieli możliwości korzystać z challenge-u.  
Sędziowie mogli weryfikować sporne sytuacje i sprawdzać czy decyzje podjęte przez sędziów liniowych były trafne.  Wszyscy byli zachwyceni jak  łatwo i szybko można dokonać wideoweryfikacji spornych sytuacji na korcie.

Podczas tak ważnych zawodów na korcie zdarzają się sytuacje podczas których zawodnicy nie zawsze zgadzają się z decyzją sędziów.  Dzięki naszemu systemowi prowadzący sędzia może sprawdzić czy decyzja sędziego liniowego była trafna i ewentualnie ją zmienić.

Byliśmy świadkami sytuacji, podczas której zawodnicy długo nie mogli zgodzić się z decyzją sędziego.  W tym czasie inny sędzia sprawdził w systemie czy decyzja sędziego liniowego była trafna.  Okazało się, że sędzia podjął trafną decyzję.  Niestety ta informacja nie mogła zostać przekazana zawodnikom (bo zapowiedziano im, że nie mogą korzystać z systemu).  Mamy nadzieję, że przy następnym turnieju Badminton Europe wyrazi zgodę na oficjalne wykorzystanie systemu przez zawodników i sędziów.