Mistrzostwa świata seniorów w Katowicach 2019

W dniach 4-11 sierpnia 2019 w Katowicach odbyła się największa impreza badmintonowa na świecie - Mistrzostwa świata seniorów.  Wzięło w niej udział ponad 1500 zawodników z całego świata.

Podczas tej imprezy używany był nasz system wideoweryfikacji.

W czasie Mistrzostw Świata Seniorów w katowickim Spodku FlyEye instant review system został zainstalowany na korcie telewizyjnym nr 1.

Więcej o tej imprezie i naszym systemie znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia https://katowice2019.com/2019/08/06/kamery-wpatrzone-w-linie-instant-review-system/

System rozpoczął działanie już przed samym turniejem podczas dwóch dni treningowych i działał bez najmniejszych problemów aż do ostatniego dnia zawodów.  Podczas turnieju system był oceniany przez przedstawicieli BWF.  Podczas tej imprezy z ramienia BWF obecny był Venu Mahalingam - Major Events Manager.  System został bardzo dobrze oceniony przez sędziów i przedstawiciela BWF.  W szczególności doceniono jego dokładność.

Podczas 131 meczów zawodnicy poprosili 211 razy o wideoweryfikację decyzji sędziego.  Średni czas odpowiedzi systemu to 16 sekund.  Najdłuższa odpowiedź systemu trwała 26 sekund, najkrótsza 9.

Podczas tej imprezy zebraliśmy sporo cennych uwag, które zostaną uwzględnione w kolejnych wersjach naszego oprogramowania.

Animacja obrazująca decyzję IN/OUT była podczas finałów wyświetlana na dużym ekranie pod kopułą Spodka oraz podczas transmisji na youtube.

Poniżej znajdują się linki do transmisji z mistrzostw na oficjalnym kanale światowej federacji badmintona.  Można tutaj zaobserwować działanie systemu w akcji

https://youtu.be/C1nebaWyemk?t=1768

https://youtu.be/C1nebaWyemk?t=3262

https://youtu.be/C1nebaWyemk?t=8458

https://youtu.be/C1nebaWyemk?t=9700